ABUS bije olimpijskie rekordy


Na spotkaniu w Singapurze 6 lipca 2005 Międzynarodowy Komitet Olimpijski postanowił, że gospodarzem Letnich Igrzysk Olimpijskich w 2012 r. będzie Londyn. W lipcu i sierpniu 2013 roku oczy całego świata miały się zwrócić ku stolicy Anglii, która przygotowywała się do tego wydarzenia z rozmachem. Miasto zapłaciło za organizację swoich trzecich Igrzysk nowożytnych 10 mld funtów i tym samym przyczyniło się do bicia rekordów nie tylko w dyscyplinach sportowych.

Jednym z celów, które wyznaczyli sobie gospodarze Igrzysk, było ukończenie budowy najwyższego wieżowca w krajach Unii Europejskiej i jednego z najwyższych w Europie, zwanego „Shard” London Bridge o siedemdziesięciu dwóch kondygnacjach i wysokości całkowitej niespełna 310 m.

W pobijaniu tego rekordu miał swój wkład ABUS Crane Systems, lokalna spółka niemieckiego producenta urządzeń dźwignicowych ABUS Kransysteme GmbH, montując na jednej z kondygnacji „Shard’a” suwnicę dwudźwigarową typu ZLK o udźwigu 20 t. Jej rozpiętość była niewielka i wynosiła 5,325 m. Wysokość podnoszenia przewidziano na 20 m.

Jak i całe przedsięwzięcie, zastosowanie suwnicy jest również niecodzienne. Urządzenie rozpoczęło tam prace w lecie 2010 roku i używane było do rozładunku osprzętu służącego do realizacji budowy.

Dwudźwigarowa suwnica ABUS ZLK w londyńskim wieżowcu Londyńskie wieżowce Wciąż niedokończony budynek Shard w Londynie Budowa londyńskiego wieżowca The Shard Suwnica ABUS w londyńskim wieżowcu Wciąż niedokończony budynek Shard w Londynie Wciąż niedokończony budynek Shard w Londynie

Dzięki swoim walorom technicznym, precyzji wykonania oraz niskiej awaryjności urządzenia ABUS stosuje się w różnych warunkach pracy, jednak zawsze tam, gdzie wymagana jest niezawodność.

ABUS Crane Systems Ltd (www.abuscranes.co.uk)  - niemiecki producent urządzeń dźwignicowych, tj. suwnic pomostowychżurawi warsztatowychlekkich podwieszanych systemów dźwignic pracujących w halach, wciągników i wciągarek, od momentu założenia (1963 r.) specjalizuje się w dziedzinie transportu wewnętrznego, oferując wyjątkowo trwałe i sprawdzone rozwiązania.

Spółka jest wyjątkowa także pod innym względem. Od początku istnienia jest ona firmą rodzinną, w której kapitał i wiedzę dziedziczą następne pokolenia. Sprawia to, że myślenie spółki różni się od myślenia spotykanego w niektórych globalnych grupach kapitałowych, które nastawione są głównie na zysk lub krótkowzroczne zadowolenie udziałowców czy akcjonariatu. ABUS jako spółka rodzinna stawia na długotrwałą strategię kształtowania jakości swoich produktów, popartą wieloletnim doświadczeniem.

W naszym kraju dystrybutorem urządzeń ABUS w pełnym zakresie obsługi, od doradztwa i doboru optymalnego rozwiązania, przez dostawę i montaż, aż po serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, jest spółka córka niemieckiego producenta: ABUS Crane Systems Polska (www.abuscranes.pl).

Zastosowane produkty


Pliki do pobrania